Wyniki wyszukiwania

Okazała rezydencja Dwór Polski Tarczyn, Świętochów, 1346/2439/ODS

w kategorii

1  

„Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę.”
Ta sentencja oddaje charakter rezydencji i otaczającej ją posiadłości. Monumentalny murowany dwór został zaprojektowany przez najlepszych, współczesnych architektów na wzór XIX-wiecznego niezrealizowanego projektu, zamówionego przez hrabiego Krasińskiego.
Starannie dobrana lokalizacja zapewnia prywatność i kontakt z naturą, a jednocześnie jest to zaledwie 30 km od centrum Warszawy.
Rezydencja położona jest w środku 20 ha malowniczego parku, ze starodrzewem i rozległym stawem, nad którym jest wybudowany solidny, granitowy most. Cały teren został zmeliorowany. Drzewostan parku jest zróżnicowany, od drzew liściastych i iglastych aż po sady z jabłoniami, gruszami, czereśniami czy orzechami. Zarybiony staw przyciąga czaple, bociany a nawet piżmowce. Na terenie parku wybudowano solidne, granitowe drogi i aleje oraz ozdobiono je okazałymi rzeźbami. Cała posiadłość jest ogrodzona metalowym parkanem, a wjazd prowadzi przez reprezentacyjną bramę, pasującą stylem do budynku. Południowo usytuowany fronton posiada stylowy ganek z trójkątnym portalem wspartym na kolumnach. Wykończenia na elewacji wykonane są z piaskowca. Na szczególną uwagę zasługuje czterospadowy, mansardowy dach pokryty ceramiczną dachówką. Rezydencja połączona jest integralnie ze skrzydłem garażowym. Garaże usytuowane zostały dyskretnie na obniżonym terenie, a ich dach po właściwym zaizolowaniu i obudowaniu przykryty został murawą, wszystko to tworzy rozległy boczny taras. Od frontu część garażowa jest zupełnie niewidoczna.
Rezydencja posiada cztery kondygnacje i strych o łącznej powierzchni użytkowej 2500m2.
W części piwnicznej 827m2 posiadającej łukowe gotyckie sklepienia, niektóre ściany wyłożone są prawdziwą antyczną cegłą. Tutaj znajdują się pomieszczenia techniczne, magazyn, pralnia, spiżarnia, dodatkowa kuchnia, specjalna piwnica do przechowywania win, toalety, duży niezwykłej urody salon z miejscem na kominek, pokój kinowo-telewizyjny, pokój bilardowy. Wyjątkową atrakcją jest tu sala teatralna z profesjonalnie zaplanowaną sceną oraz garderobami. Na tej kondygnacji znajduje się początek dwóch szybów windowych. Część piwniczna łączy się bezpośrednio z garażem dla kilku samochodów i przylegającymi dodatkowymi pomieszczeniami gospodarczymi.
Do części parterowej 533m2 wchodzi się przez masywne, rzeźbione drzwi do reprezentacyjnego holu, ozdobionego kasetonowym, drewnianym sufitem. Dalej znajduje się salon z bezpośrednim wyjściem na taras ogrodu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dwukondygnacyjna biblioteka. Na parterze zaplanowane są także wszystkie niezbędne pomieszczenia o zróżnicowanych funkcjach. Jest tu łącznie kilkanaście pomieszczeń w tym 2 apartamenty.
Z holu prowadzą na piętro 502m2 główne schody. Dwór posiada również schody kuchenne. Na piętrze znajduje się z salon, pokój odnowy biologicznej, biblioteka, 4 apartamenty, a każdy ma 2 pokoje i osobną łazienkę.
Drugie piętro to 7 pokoi gościnnych, łazienki, pomieszczenie gospodarcze, garderoba i schody prowadzące na rozległy strych.
Rezydencja posiada instalację centralnego ogrzewania z pieca, instalacje elektryczne i hydrauliczne. Podłogi pokryte są szlichtą, ściany otynkowane i wybiałkowane. W holu rozpoczęto prace wykończeniowe: drewniane belki i kasetony na suficie, gotowy jest wykończony w drewnie rozległy wiatrołap, przygotowane są do zamontowania drewniane wewnętrzne parapety.
Budynek ma drewniane okna i rzeźbione, dębowe drzwi wejściowe.
Rezydencja jest w stanie deweloperskim a to jest idealna faza do adaptacji dla indywidualnych potrzeb przyszłego właściciela.

Kilka szczegółów:

ID oferty: 195788
Cena: 19.000.000 PLN
Pow. nieruch.: : 2.500 m2
Pow. działki: 156.302 m2
ID W Programie: 1346/2439/ODS
ID As: 8428815
Miejscowość: Świętochów

Oglądalność

Anna Siemiradzka

Specjalista
22 834-54-32
+48 606-343-994
anna.siemiradzka@lebiedz.pl

Napisz do mnie